Pod Dębowcem - restauracja w Bielsku Białej.

W Bielsku Białej wszyscy wiedzą gdzie jest góra Szyndzielnia; u jej stóp leży równie znany, wielokrotnie nagradzany camping, a na jego terenie stoi skromny budynek. W tym budynku restauracja :" Pod Dębowcem", o wystroju równie niebogatym. Ale warta zatrzymania się na dłużej. Bo to co dzieje sie w środku przekracza granice dobrego smaku - potrzebny jest smak wspaniały.  Zdarzyło mi się poprosić o menu - obsługujący pan przyniósł do stolika - metrową tablicę. Co świadczy o poczuciu humoru i niekonwencjinalnym podejściu do kienta. A potem jest tylko lepiej. Nie aspiruję do roli recenzenta smaku, ale uwierzcie mi -  słowo "poezja" nie wystarcza by opisać smakowe doznania w przypadu dań podawanych tutaj. Na dodatek - wiem to od stałego bywalca - gotujący potrawy właściciel co pewien czas wprowadza nowości - wtedy w karcie / na tablicy/ pojawiają się smakowe perełki. Jak na przykład marokańska zupa, ktłórej nazwy niestety nie pamietam, ale wrażenia smakowe długo w pamięci pozostaną.

To miejsce rządzi sie podobnymi prawami jak te naprawdę godne polecenia, włoskie restauracje, w których stoły nierzadko przykryte są ceratą czy skromnym obrusem; nie epatują fantazją projektanta wnętrz - ale każdy znawca włoskiej gatronomii powie, że właśnie tam należy jeść. Tak jest i tu - kilka stolików przy których miejsca, w weekendy lepiej zrezerwowac z wyprzedzeniem. Trochę górskich fotografii na ścianach i bar, też powściągliwy w formie. Za to na talerzach ... wołowina na sposób flamandzki o takim smaku, że długo będziecie wspominali maestrię kucharza. czy też kaczka ... zachwycająca.

Jak napisałem wcześniej - nie czuję się znawcą kulinariów - chcę opisywac miejsca do których jestem przekonany. A do miejsca na campingu z pełnym przekonaniem zapraszam każdego. I choć widząc tłum gosci odnoszę wrażenie, że to miejsce nie potrzebuje reklamy - jednak sugeruję zajrzyjcie tam; może w zwykły dzień będzie łatwiej o stolik.

RESTAURACJA " POD DĘBOWCEM"   UL. KARBOWA 15

nie byłem tam jescze z aparatem, ale naprawię to wkrótce